• Kursy zawodowe w projekcie „Centrum mistrzostwa gastronomicznego”

    11 grudnia 2020

    Doskonalenie umiejętności praktycznych i poznawanie nowych jest najważniejszym elementem w kształceniu młodych adeptów sztuki kulinarnej w naszej szkole. We wrześniu i w listopadzie uczniowie korzystali z darmowych kursów w ramach projektu „Centrum mistrzostwa gastronomicznego”.  Zorganizowane zostały kursy kucharz i carving, z których skorzystali głównie uczniowie klas trzecich i czwartych technikum żywienia i usług gastronomicznych. Tematem przewodnim na kursie kucharskim było poznawanie i sporządzanie kuchni regionalnych oraz narodowych. Młodzież korzystając z ciekawych receptur, surowców,  miała okazję poznać jak różnorodna jest kuchnia polska i jakie ma bogate tradycje. Była też okazja porównać nasze regionalne przysmaki z potrawami znanymi w innych krajach. Podczas kursu z carvingu  uczestnicy wykonywali kompozycje z warzyw i owoców oraz rzeźby z melona. Warsztaty przybliżyły uczniom wiedzę o narzędziach przydatnych do carvingu oraz poznali  zasady rzeźbienia i typologię metod. Trzecim kursem, który odbył się w naszej szkole był serwis specjalny. W zajęciach wzięli udział zarówno uczniowie klas żywieniowych jak i hotelarze. Młodzież ćwiczyła jedną z najbardziej wymagających metod obsługi gościa przez kelnera. Uczyli się flambirowania, tranżerowania, czy filetowania. Poznali jak przygotowuje się owoce morza. Była też okazja spróbować wykonanych przez siebie potraw. 

    Kursy zakończyły realizację 1 edycji projektu „Centrum mistrzostwa gastronomicznego. W sumie uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności na 9 kursach a każdy uczeń mógł skorzystać z 4. Ponadto uczniowie rozwijali swoje samodoskonalenie na doradztwie zawodowym oraz realizowali płatne staże zawodowe.

    Obecnie trwa 2 edycja projektu, uczniowie realizują spotkania z doradcą zawodowym, a od nowego roku uczniowie obecnych klas trzecich, drugich i pierwszych technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz hotelarstwa  będą mogli wziąć udział w kursach: barman/kelner, barista, sommelier, serwis specjalny, kucharz, cukierniczy, dekoracji wyrobów cukierniczych, carving, aranżacji stołów z florystyką. W wakacje będą mogli odbyć dodatkowy staż, który jest płatny dla uczniów i wynosi 1500,00 zł

    Realizacja projektu pozwala uczniom naszej szkoły nie tylko ćwiczyć umiejętności zawodowe, ale również rozwijać swoje zainteresowania. Nowe umiejętności, które zdobywają, pozwalają planować rozwój własnej kariery zawodowej.