• XII edycja akcji medialno-edukacyjnej „ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI”

  16 października 2020

  Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie do udziału w ogólnopolskiej akcji medialno-edukacyjnej pod hasłem: „Zapal znicz pamięci”. Zachęcamy do zapalenia zniczy w miejscach pamięci 25 października 2020 r.  oraz do przesyłania zdjęć dokumentujących to wydarzenie na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl , jak również na adresy e-mail nauczycieli historii.
  „Organizowana po raz dwunasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.

  W bieżącym roku tematem wiodącym będą ofiary niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg.

  W Wielkopolsce, tradycyjnie już przypomnimy o utworzeniu pierwszego obozu koncentracyjnego na ziemiach polskich – Fortu VII”. /Źródło: IPN w Poznaniu/

   

  Wszystkie informacje na temat akcji oraz materiały do pobrania (folder, grafiki, listy miejsc kaźni) znajdują się na stronie IPN, pod linkiem:

   

  https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/118220,XII-edycja-akcji-Zapal-znicz-pamieci-25-pazdziernika-2020.html

   

  Akcja obywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pana Marka Woźniaka. Patronem medialnym jest portal: dzieje.pl .

   

  Serdecznie zapraszają do włączenia się w jej realizację nauczyciele historii – p.  Aleksandra Gołdych i p. Piotr Rosiak.