• „Dlaczego 1 września 1939 r. nie poszliśmy do szkoły?”

1 października 2020

Pod takim hasłem odbyła się 30.09.2020 r. lekcja otwarta poświęcona pamięci o wydarzeniach września 1939 r. Organizatorka spotkania p. Krystyna Gajewska przybliżyła losy mieszkańców Konina i regionu z początków II wojny światowej. Prezentacja multimedialna Pani Profesor i odczytane przez  uczniów klas drugich  relacje o okupacyjnej rzeczywistości z pewnością poszerzyły naszą wiedzę o dramatycznym życiu ówczesnych obywateli powiatu konińskiego. Kwintesencja lekcji dotyczyła refleksji o najważniejszych aspektach wolności, która zapewnia m.in.  prawo do nauki, samorealizacji i szczęścia.

Nad realizacją scenariusza lekcji czuwali: Patrycja Jakubowska (kl. 2 THL) i Patryk Mazur (kl. 3 TLE).

W roli lektorów wystąpili : Marta Michalak (kl. 2 THL), Monika Przepióra (kl. 2 TSG), Natalia Samulczyk (kl. 2 TSG) i gość specjalny, tegoroczna absolwentka ZSEU, Szantal Strzelińska.

Oprawą techniczną zajęli się: Mateusz Bartczak (kl. 2 TSP) i Mateusz Kowalski (kl. 2 TSP).

Współorganizatorzy: Urszula Jędrzejewska- Kamińska, Magdalena Śliwińska, Krzysztof Wolski, Andrzej Midor.