• Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsza Pisanka”

18 marca 2020

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie oraz Klub Młodego Restauratora mają przyjemność zaprosić Państwa na Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsza Pisanka, który realizowany jest w ramach przedsięwzięcia „Szanujemy i kultywujemy pols

kie tradycje”. Patronat nad konkursem sprawuje Starosta Koniński oraz Wielkopolski Kurator Oświaty, również główni fundatorzy nagród.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju nasze wydarzenie może przybrać wyjątkową formę ze względu na odwołane zajęcia w szkołach. Wykorzystując „tak zwaną” przerwę w zajęciach edukacyjnych proponujemy chętnym uczniom wykonanie pisanek na nasz konkurs. Mamy nadzieję, że będzie to dobrze wykorzystany czas na kreatywność uczniów i być może zatrzyma Ich w domach. Prosimy o wykorzystanie tylko materiałów, które młodzież posiada w domu, pozostawiamy całkowitą dowolność w sposobie wykonania i zaprezentowania prac.

Pielęgnujmy nasze prastare rodzinne tradycje, których sens pięknie wyraził Zygmunt Gloger: „ Jak kwiaty są ozdobą ziemi i roślin, tak zwyczaje doroczne są krasą domowego życia narodów”. Pozwólmy uczniom obudzić wraz z wiosną artystyczne talenty i pomysłowość.

Konkurs będzie oceniało powołane niezależne jury, a na zwycięzców czekają ciekawe nagrody.

Konkurs odbędzie się w dniu 07.04.2020r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie w Centrum Gastronomicznym.

Poniżej pliki do pobrania:  regulamin konkursu z kartą zgłoszenia oraz dokumentację RODO.

Dziękujemy za zainteresowanie Organizatorzy:

Elżbieta Sell

Iwona Smarż