• Staż i atrakcje w Hiszpanii.

10 lutego 2020

Od 1.02.2020 r. trzecia grupa przebywa w Sewilli. 18 uczniów z klas  technikum organizacji reklamy, spedytora oraz żywienia i usług gastronomicznych rozpoczęła staż z Erasmusa+ „Bilet do przyszłości w karierze zawodowej”. Nasza młodzież realizuje 4 tygodniowy staż u hiszpańskich pracodawców zgodnie z kierunkiem kształcenia.

Staż i pobyt w Hiszpanii zorganizowany został we współpracy z firmą euroMind, która jest organizacją przyjmującą i pośrednicząca w projekcie. Firma przygotowała miejsca stażu zawodowego dla naszych uczniów w różnych miejscach Sewilli. Uczniowie nabywają doświadczenie nie tylko zawodowe, ale przełamują bariery komunikacyjne. Uczą się poruszać w nowym miejscu, muszą być samodzielni i komunikować się nie tylko w języku angielskim, ale też hiszpańskim.

Niewątpliwie dużą atrakcją tego wyjazdu jest możliwości poznania pięknej Andaluzji z jej ciekawą architekturą, zabytkami, kulturą i warunkami przyrodniczymi. Zwiedzamy Sewillę, byliśmy już na hiszpańskim tapas, a dzisiaj (9.02.2020) pojechaliśmy do Cordoby. To historyczne miasto ma liczne zabytki nawiązujące do kultury arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Zwiedziliśmy Mezquitę – przebudowany na katedrę meczet, jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu. Ale to dopiero początek atrakcji, przed nami zwiedzanie Rondy, Kadyksu oraz wyjście na flamenco.

Pobyt w Hiszpanii będzie dla wszystkich niewątpliwie wspaniałym przeżyciem i wartością mającą wpływ zarówno na rozwój zawodowy, jak i osobisty.