• 14 stycznia uczniowie klasy 1 TSP – doskonali jazdę na łyżwach na konińskim lodowisku.

16 stycznia 2020

14 stycznia chętni uczniowie klasy 1 TSP –  mogli wziąć udział w zajęciach na lodowisku.

Wyjście było świetną okazją do tego, by szlifować swoje umiejętności jazdy na łyżwach, a także by rozpocząć swoją przygodę z tym sportem.

Jazda na łyżwach jest to sport podobny do gimnastyki artystycznej, więc wymaga również zdolności tanecznych, poczucia rytmu, dobrej giętkości ciała oraz koordynacji ruchów.

Co prawda zdarzyło się kilka upadków, ale przecież przewracają się nawet najlepsi łyżwiarze. Trzeba przyznać, że na lodowej tafli radzimy sobie całkiem nieźle.

Wyjście na lodowisko było równocześnie okazją do wspólnego i aktywnego spędzenia czasu. Nauka jazdy na łyżwach przeprowadziła młodego łyżwiarza bezpiecznie i zabawnie przez drogę nauki, aż do uzyskania podstawowej wiedzy, która pozwoli samodzielnie i bezpiecznie jeździć na łyżwach.

Uczniowie klasy 1 TSP – doskonali jazdę na łyżwach pod opieką:

Krzysztofa Wolskiego oraz Radosława Wojciechowskiego.