• Sara Stankiewicz na podium Pucharu Polski Carvingu Polagra 2019

  3 października 2019

         3 października 2019 roku na poznańskich targach Polagra odbył się finał Pucharu Polski Carvingu.
  Konkurs ten był wieloetapowy, pierwszym etapem były eliminacje na podstawie nadesłanych zdjęć. W dwóch kategoriach: juniorów i profesjonalistów wyłoniono do ścisłego finału po 8 finalistów. Wśród juniorów już po raz drugi z rzędu znalazła się Sara Stankiewicz uczennica klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych.
         Jak w roku ubiegłym zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach, pierwszą z nich były przygotowane wcześniej i przywiezione gotowe rzeźby z owoców i warzyw. Natomiast drugą konkurencją było półtoragodzinne rzeźbienie na żywo w dyni lub arbuzie. W tym roku każdy z zawodników sam wybierał temat pracy. Sara za przewodni temat wybrała Hiszpanię i oraz hiszpańskie święto Dia de los Muertos.
  W jury konkursu zasiadali min. utytułowani polscy carverzy a organizatorem był Grzegorz Gniech oraz Carving Team Poland.
          Po sędziowskiej  ocenie i ostatecznym podsumowaniu  punktów okazało się, że Sara Stankiewicz zajęła trzecie miejsce. Oprócz ogromnej radości z miejsca na podium Sara otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar, książkę do nauki carvingu autorstwa Grzegorza Gniech oraz Sylwii Kruszyńskiej, bon o wartości 200 zł oraz voucher na kwotę 1000 zł na kurs carvingu. Sara od dwóch lat uczy się carvingu w szkole pod okiem pani Katarzyny Hryciuk