• Akcja „Opatrunek na Ratunek”

8 września 2019

Od poniedziałku rusza zbiórka materiałów opatrunkowych w ramach akcji „Opatrunek na Ratunek” organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania.  Wracający z misji w Afryce wolontariusze Fundacji i sami misjonarze proszą o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się ci, których nie stać na  lecenie w państwowych szpitalach i na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane  narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.
    Zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe – nowe, nieużywane i długim terminem ważności (minimum 0,5 roku): bandaże, plastry, gaza, kompresy, wata, rękawiczki jednorazowe. Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, venflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów,  glukometry z paskami.
    Materiały opatrunkowe można przynosić od poniedziałku 9 września do 18 października do p. Justyny Arent (sala D) i p. Arlety Sztaby (pokój wychowawców w internacie).
    – Szkolny Klub Wolontariatu