• Inauguracji roku szkolnego 2019 / 2020

3 września 2019

515 uczniów ZSEU brało udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019 / 2020. Patrzył na nich z uważną życzliwością Pan Jan Bartczak – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Koninie.
    Minutą ciszy uczczono 80 – tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Kevin Kaczmarek ( III TŻiUG ) pięknie wykonał ” Ciszę „.
    Uhonorowano Księgami Fotografii, wzruszającymi listami oraz kwiatami nauczycieli i pracowników ZSEU odchodzących na emeryturę – panie : Elżbietę Gołdyn, Marię Romańczuk, Jolantę Wicher, Halinę Matuszak, a także pana Andrzeja Stempowskiego.
    Szantal Strzelińska ( III LO ) charyzmatycznie wykonała utwór zespołu Queen ” The Show Must Go On „. Jan Walczak ( III LO ) – przewodniczący Samorządu Szkolnego i aktor Teatru Kreska – podziękował Odchodzącym za wspaniałą współpracę brawurowym odczytaniem ” Listu od Młodych „. Wraz z kolegami z samorządu wręczyli też paniom i panu piękne róże.
    Pani Dyrektor, Anna Matczak – Gaj , zwracając się do uczniów, rodziców i nauczycieli podkreśliła, że szkoła pełni istotną rolę w życiu jednostki i środowiska. Życzyła młodzieży, aby czerpała z życia pełnymi garściami i realizowała marzenia, nawet te, które wydają się niemożliwe do spełnienia.
    Inaugurację, która jest już przeszłością,poprowadzili z urokiem i klasą doświadczeni konferansjerzy, Wiktoria Wojtaś (IV TŻiUG) i Bartosz Zieliński (IV TAL).
    Puentą Uroczystości stały się słowa Pana Naczelnika Jana Bartczaka: ” ZSEU im. Fryderyka Chopina jest szkołą wiodącą w powiecie, szkołą naznaczoną sukcesami”.