• „Z łezką w oku, z radością w sercu”

24 czerwca 2019

19 czerwca, w kompleksie sportowym ZSEU, odbyła się uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019. Dzień skłonił do dokonania podsumowań i snucia refleksji. Pani Dyrektor, w swym przemówieniu, zaprezentowała dokonania dydaktyczne oraz sportowe uczniów. Podsumowała rok nauki, który obfitował w liczne konkursy, akcje, zawody, przedsięwzięcia. Laureatki oraz finalistki olimpiad oraz konkursów : Agata Wieczorkiewicz- laureatka IV m-ca na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, finalistka olimpiady o Żywieniu i Żywności, Erika Świętanowska, laureatka X m-ca na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, Zuzanna Wdzięczna, finalistka III Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej w Sopocie , Julia Krzosek, laureatka II m-ca w III Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Pszczół” organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wiktoria Wojtaś, laureatka V miejsca w etapie okręgowym na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych-blok technologia żywności, zostały uhonorowane prestiżowym stypendium Starosty Konińskiego. Agata Wieczorkiewicz otrzymała również nagrodę specjalną dla najzdolniejszej uczennicy, którą ufundowała firma Hortimex. Ponadto nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców, zostały uroczyście wręczone grupie 39 uczniów, którzy mogą poszczycić się średnią 4,75 i wyższą oraz wzorowym zachowaniem. Po raz pierwszy statuetki „Wiktora” trafiły do rąk najlepszych sportowców ZSEU. Rozdane zostały nagrody za konkursy językowe „Understand” oraz „Master of Grammar” oraz literackie, organizowane przez bibliotekę szkolną. Wyłoniono Czytelnika Roku 2018/2019. Klasa I TLE otrzymała bon podarunkowy dla klasy, która najsumienniej wypełniała obowiązek szkolny. Nie obyło się bez życzeń i kwiatów dla grona pedagogicznego. Uczniowie wyrazili swą wdzięczność za trud niesienia kaganka oświaty, opiekę, wsparcie oraz życzliwość. Uroczystość ubarwiły występy wokalne Zuzanny Kowalskiej z klasy II TOR, Wiktorii Konstanciak z klasy II LO, Elwiry Zajdel z klasy II TS oraz pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Weroniki Kuśnierczyk z klasy I LO.