• Sukcesy Agaty i Eriki na Olimpiadzie!!!!

    11 czerwca 2019

    Agata Wieczorkiewicz zajęła 4 miejsce w Polsce na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych  w bloku technologia żywności. Również laureatką została Erika Świętanowska, która zajęła 10 miejsce. Finał centralny odbył się 7. 06. 2019 r. w Zespole Szkół CKR w Hańczowej. Okręg krakowski był gospodarzem XLIII Olimpiady i zakończył się sukcesem dla  naszych uczennic. Rywalizacja z rówieśnikami z całej Polski pozwoliła kolejny raz potwierdzić, że  nasza szkoła uczy na bardzo wysokim poziomie. Agata zdobyła 103 pkt. (na 120), a laureat III miejsca 104. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w swoich zawodach. „Jestem pod wrażeniem tego, jak wielką wiedzą dysponują młodzi ludzie. Najlepsze wyniki gwarantują, że są świetnie przygotowani do studiowania. Mam nadzieję, że wszyscy finaliści oraz laureaci XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych podejmą naukę na renomowanych uczelniach w całym kraju – mówił prof. dr hab. Marek Stefan Szyndel, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR.

    Gratulujemy naszym uczennicom, to wielki sukces dla Nich i dla naszej szkoły. To zwieńczenie wielu godzin pracy i dlatego możemy zacytować Owidiusza „ Koniec wieńczy dzieło” (Finis coronat opus (łac.) Uczennice pracowały pod kierunkiem Pani Elżbiety Sell nauczycielki przedmiotów zawodowych. Agata była przygotowywana również przez Panią Monikę Izydorczyk, i jest finalistką Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.