• Kolejny sukces na Olimpiadzie

15 kwietnia 2019

12 kwietnia 2019 r. nasi uczniowie brali udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się we Wrześni. Olimpiada składa się z trzech etapów (szkolny, okręgowy i centralny), w każdym należy rozwiązać test składający się z 60 pytań oraz trzech zadań praktycznych. Jest to prestiżowa Olimpiada pod patronatem MEN i organizowana przez Uniwersytety Przyrodnicze.

Sukcesem zakończyły swój udział Erika Świętanowska i Agata Wieczorkiewicz, które zakwalifikowały się do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 7-8 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hińczowej.

W blok technologia żywności nasze uczennice zajęły:

1 miejsce Erika Świętanowska (108 punktów)

3 miejsce Agata Wieczorkiewicz (105 punktów)

5 miejsce Wiktoria Wojtaś (101 punktów )

Bardzo dobrze zaprezentowała się w bloku gastronomia Karolina Mądrowska, która zajęła 7 miejsce.

Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w trzech blokach: gastronomii – Antoni Kwiatkowski i Karolina Mądrowska, mechanizacji rolnictwa – Kamil Luźny oraz technologii żywności- Erika Świętanowska, Agata Wieczorkiewicz i Wiktoria Wojtaś.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom, a finalistkom życzymy dalszych sukcesów !!!

rbt

btr