• XVII DNI TURYSTYKI

2 kwietnia 2019

Dni Turystyki na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych to festiwal podróżniczy organizowany  przez studentów wydziału Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. Dnia 25 marca uczniowie naszej szkoły, miłośnicy podróżowania,  uczestniczyli w tym wydarzeniu.Dla  młodzieży przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich była  podróż po świecie, od Arktyki z prof. Józefem Garczarczykiemprzez misję w  Zambii z Agnieszką Wroną,  przez Argentynę z Jackiem Kotusem po Kubę  bez tajemnic z Kasią i Łukaszem.  Ciekawą atrakcją były też warsztaty survivalu oraz pokaz i nauka tanga argentyńskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie Muzeum Ziemi, w którym można było zobaczyć  drugi pod względem wielkości meteoryt w Polsce oraz bogactwo skał i minerałów.   Uczniowie  spróbowali  też swoich sił na ściance wspinaczkowej  i  zmierzyli się z „szafką speleologiczną” oraz brali  udział w różnych konkursach. Gratulacje dla uczennicy klasy IV TOR Urszuli Wróbel za zajęcie III miejsca w konkursie wiedzy o Argentynie.