• Spotkanie z wolontariuszami EVS

12 marca 2019

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie dotyczące programu Erasmus + Wolontariat Europejski European Voluntary Service. Prelegenci Ana i Mika pochodzący z Francji i Niemiec od października 2018 r. pracują jako wolontariusze w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie. Podczas spotkania opowiedzieli o tym, jak działa program, dokąd można wyjechać i czym można się zajmować będąc wolontariuszem EVS. Podzielili się również swoimi wrażeniami, doświadczeniami i refleksjami związanymi z pracą w wolontariacie. Podczas drugiej części spotkania uczniowie ZSEU mieli również okazję poznać bliżej system szkolnictwa francuskiego i niemieckiego. Z dużym zainteresowaniem słuchali, oglądali oraz zadawali pytania zaproszonym gościom. Spotkanie było bardzo ciekawym i niezwykle cennym doświadczeniem.

Organizatorami przedsięwzięcia były Anna Walkowiak i Joanna Sobczak- opiekunowie Klubu Młodego Poligloty oraz Magdalena Ogły- opiekun wolontariuszy.