• Lekcja otwarta: „Świąt Bożego Narodzenia- losy Polaków w drodze do niepodległości”

14 grudnia 2018

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w sali konferencyjnej odbyła się niecodzienna lekcja. P. Krystyna Gajewska, inicjatorka spotkania, przedstawiła prezentację multimedialną na temat: „Świąt Bożego Narodzenia- losy Polaków w drodze do niepodległości” i opowiedziała o historii świąt ważnych dla chrześcijan w kontekście kultury polskiej.  Następnie pani profesor zaprosiła uczestników lekcji do warsztatów pod hasłem: „Wartości, które znamy i nie zawsze o nich pamiętamy”. Uczniowie spośród zaproponowanych kilkudziesięciu wartości dokonywali wyboru i prezentowali 10 ważnych dla siebie haseł, które określają reguły życia społecznego i kulturowego.

Lekcja zwieńczyła działania podejmowanie w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgodnie z motywem wiodącym lekcji, gość spotkania, zaprzyjaźniony z naszą szkołą nauczyciel ZST w Koninie, p. Florian Fryzowicz przedstawił prezentację multimedialną „Przodków kolędowanie”, która zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Miłym akcentem spotkania było wystąpienie muzyczne Sylwii Dybowskiej i Wiktorii Kaczmarek z klasy 3 TOR. W roli konferansjerów debiutowali /z sukcesem/ Karina Grabowska i Jakub Macudziński z klasy 1 Technikum Ekonomicznego.

Nasze zaproszenie przyjęli emerytowani nauczyciele: p. Eugeniusz Dziardziel, p. Zbigniew Gajewski i p. Karol Wysocki z ZST w Koninie. Uczestnikami lekcji byli uczniowie klas pierwszych: TLE, TZiUG, TOR,  LO.

Krystyna Gajewska, Urszula Jędrzejewska- Kamińska, Magdalena Śliwińska, Andrzej Midor