• BO MY LUBIMY POMAGAĆ”- DZIEŃ WOLONTARIUSZA W ZSEU

5 grudnia 2018

5 grudnia obchodziliśmy po raz kolejny szkolny Dzień Wolontariusza, zorganizowany pod patronatem Szkolnego Klubu Wolontariatu. Jego celem było propagowanie idei bezinteresownej pomocy potrzebującym. Święto stało się okazją do zaprezentowania na forum szkoły szerokiego  wachlarzadziałań pomocowych podejmowanych przez społeczność ZSEU. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie podziękowań dlap. Anny Walkowiak, która pełniła przez 2 lata funkcję opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu. Docenione zostały również  klasy, które w minionym roku w sposób szczególny zaangażowały sięw różnorakie przedsięwzięcia charytatywne. „Bo my lubimy pomagać” motto toprzyświecało zapewne tym z grona ponad sześćdziesięciorga uczniów naszej szkoły, którzy odebrali podziękowania indywidualne za ponadprzeciętne zaangażowanie na rzecz pomocy ludziom doświadczonym przez los w Polsce i na świecie.Na tym jednak nie koniec! Nasi uczniowie nie zapominają także o „braciach mniejszych”, wspierając  akcje charytatywne na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom z konińskiego schroniska.

Doskonałym dopełnieniem idei Dnia Wolontariusza była scenka przygotowana przez szkolny teatr „Kreska”. Młodzi aktorzy mierzyli  się  z  mitami narosłymi wokół niezwykle delikatnej kwestii transplantacji narządów. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że ZSEU  zakwalifikował się do udziału w XI edycji ogólnopolskiej kampanii „Drugie Życie”, promującej idee transplantologii.

Nie zabrakło także akcentów muzycznych. Święto ludzi dobrej woli, ku wielkiej radości uczniów i pracowników,  uświetnili swymi występami uczniowie zaprzyjaźnionej Szkoły Aktorsko- Wokalnej „Fama”.

Społeczność ZSEU po raz kolejny udowodniła, że tworzą ją ludzie o wielkich sercach,  którzy nie kalkulują, nie przeliczają, nie szukają drugiego dna, lecz wyciągają  dłoń w geście bezinteresowną pomocy w stronę tych, którzy muszą codziennie zmagać się z przeciwnościami losu.

Obchody Dnia Wolontariusza mają charakter cykliczny. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.😊