• „Podróże do granic” z Robertem Czerniakiem

    27 listopada 2018

    Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Bardzo Kulturalny Gość. 29 listopada 2018 r. (czwartek)  o godz. 10:40 w sali C Pan Robert Czerniak, podróżnik, autor książki „Podróże do granic” opowie o swoich życiowych doświadczeniach.
    W spotkaniu udział wezmą klasy: I TOR, I TLE, I TŻiUG, I TS, I LO wraz z nauczycielami. Aktorzy teatru „Kreska” czytać będą fragmenty książki Gościa. Organizatorkami cyklu BKG są: p. Anetta Janc i p. Justyna Arent.
    I krótka informacja o naszym Gościu:
    Robert Czerniak – rocznik 1969. Z zawodu jest cukiernikiem, a dalszą naukę przerwała mu obowiązkowa służba wojskowa i swoje wykształcenie uzupełnił dopiero po trzydziestce. Jego ciekawość świata narodziła się z książek i już jako nastolatek zaczął podróżować po Polsce. W wyniku pasji i żelaznej konsekwencji z cukiernika stał się geografem. Ukończył WNGiG na UAM w Poznaniu. Jednocześnie żeglował, poznawał Arktykę i północną Afrykę. W 2008 r. przez sześć miesięcy samotnie przemierzał bezkresy Ameryki Południowej od peruwiańskiego Iquitos po Ziemię Ognistą, a także zgłębiał tajemnice Wyspy Wielkanocnej. Na kolejną wyprawę (2008–2009) tym razem przez Amazonię, przesmyk Darien, Amerykę Środkową i do Meksyku pojechał z pełnoletnim już synem Joachimem. Robert zajmuje się też psychoonkologią i bywa dziennikarzem, odpręża go jazda na rowerze, gotowanie, obcowanie ze sztuką i ogniste tango. Ze względu na nietypowe podejście do życia, oparte na różnorakich umiejętnościach i skromnej egzystencji, przyjaciele nazywają go Dzikusem.