• Warsztaty historyczno-artystyczne

26 października 2018

23 października młodzież z klasy 1, 2 i 4 TOR oraz 2 TLS wzięła udział w warsztatach historyczno-artystycznych w Bibliotece Pedagogicznej w Koninie, gdzie pogłębiała wiedzę na temat patriotyzmu. Atrakcją warsztatów było czytanie wrażeniowe książek: „Kto ty jesteś?” Joanny Olech, „Mirabelka- kiełkująca historia w 100licy” Cezarego Harasimowicza, „Daję słowo. Wędrówki po języku i literaturze” Grzegorza Leszczyńskiego. Obejrzeliśmy również wystawę ukazującą wielokulturowe państwo „Izrael wczoraj i dziś” sprowadzoną z Ambasady Izraela w formie niesamowitych trójwymiarowych obrazów, wystawę regionalnych pocztówek, książek i czasopism wydanych w okresie kształtowania się niepodległości Polski… Wspólnie poszukiwaliśmy znaczenia słowa patriota, patriotyzm lokalny, tworzyliśmy portrety znanych osób z Konina według nowatorskiej metody Roz Jakobs „Ruch światła i cienia”. Na zakończenie warsztatów młodzież sprawdziła zdobytą wiedzę w interaktywnych grach w aplikacji Learnings Apss.

Wystawę rysunków węglem powstałych na warsztatach można oglądać w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy!

Magdalena Śliwińska:)