• „Ku uciesze wszystkich pedagogów „

15 października 2018

Dzień Edukacji w żychlińskim  ZSEU obfitował w wiele miłych chwil. Szkoła otrzymała wyróżnienia w konkursach Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku ( Anetta Janc ) organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Znalazła się też wśród 13 ” Szkół na Medal ” za pośrednictwem Laureatki konkursu Nauczyciel Roku 2018 ( Joanny Gadomskiej ), organizowanego przez ” Głos Nauczycielski „. Pani Dyrektor, Anna Matczak – Gaj otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Wielu kolegów nagrodzono złotymi, srebrnymi i brązowymi Krzyżami Zasługi.
            To nie jedyne osiągnięcia nauczycieli pracujących w ZSEU. Ich uczniowie sięgają po laury w lekkiej atletyce, gastronomii ( carving, sztuka kelnerska ), językach obcych : czy recytacji. Pedagodzy stosują nowatorskie formy edukacji ( np. gry terenowe ). Wszystko to docenia organ prowadzący i dyrekcja szkoły.
            Uroczystość  dedykowaną pracownikom szkoły ozdobiła ceremonia ślubowania klas pierwszych. Dokonano uroczystego przekazania władzy  nowemu przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego – Jankowi Walczakowi, dziękując dotychczasowemu – Filipowi Karpińskiemu. Pięknie zaśpiewały swoim  pedagogom uczennice : Julia Krzosek ( I LO ), Samantha Banaszak oraz Gabrysia Kraska ( I TS ), a także chór Arietta, celujący w kanonach ku czci nauczycieli.
    Nie mogło zabraknąć groteski. Obrazek ” Lekcja wychowawcza ” brawurowo odegrali aktorzy teatru Kreska: Martyna Galantkiewicz, Filip Karpiński, Tymek Paściak, Wojtek Łukaszewski, Damian Powaga, Bartek Zieliński, Bartek Kociszewski oraz marzący o wiecznej udręce Mateusz Swaciński. Dwaj ostatni są uczniami klasy I LO.
             Nauczyciele żychlińskiego ZSEU im. Fryderyka Chopina to pasjonaci kochający swoją profesję. Są niezwykłymi ludźmi i takich też wychowują.