• Gratulacje dla Eriki i Natalii

11 października 2018

Kolejny rok z sukcesem naszych uczennic na konkursie „Profesjonalny kelner kluczem do sukcesu zawodowego”. W Kaliszu w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich po raz szósty odbył się sprawdzian wiedzy i umiejętności kelnerskich. Do rywalizacji zgłosiły się szkoły kształcące w zawodzie kelner oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Naszą szkołę pięknie reprezentowały Natalia Malczyk oraz Erika Świętanowska, które znalazły się w czołówce najlepszych kelnerów w Wielkopolsce. Za profesjonalne wykonanie konkurencji, ale też fantazję, kreatywność i zwinność jury wybrało trójkę laureatów. W tym gronie na drugim miejscu uplasowała się Erika. Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody od sponsorów konkursu. Podczas konkursu należało przygotować stół dla 4 osób na przyjęcie biznesowe z zagranicznym gościem, nakryć stół do określonego menu, obsłużyć gości zgodnie z zasadami oraz odbył się bieg sprawnościowy z tacą.  Celem konkursu jest rozwijanie współzawodnictwa pomiędzy uczniami, aktywizacja młodzieży do doskonalenia zawodowego, promocja młodych talentów oraz popularyzacja dbałości o estetykę nakrycia stołu i doboru zastawy, a także szkła do określonego menu. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Kalisza. Gratulacje dla Eriki i Natalii.