• Gala Nauczyciel Roku

11 października 2018

9 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Finałowa  Nauczyciel Roku 2018. Jedną z nominowanych osób była Joanna Gadomska, nauczyciel biologii w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie. Jury Konkursu Nauczyciel Roku 2018, postanowiło nominować do tytułu Nauczyciel Roku 2018 trzynastu najlepszych nauczycieli z całej Polski. Joanna Gadomska nie otrzymała tytułu Nauczyciel Roku (został nim nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie Pan Przemysław Staroń), ale została doceniona i zaproszona na Galę, jako jedna z trzynastu najlepszych nauczycieli w Polsce. W Gali wraz z nominowaną nauczycielką Na Gali udział wzięła Dyrektor ZSEU w Żychlinie –  Anna Matczak – Gaj, Wicestarosta Koniński – Władysław Kocaj,  Wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Wiktoria Jackowska, Rodzic – przedstawiciel Rady Rodziców  Agnieszka Swacińska, oraz najbliższa rodzina.
    „Dziś już emocje opadły, ale myśl, że byłam w gronie najlepszych nauczycieli w Polsce ciągle wywołuje uśmiech zadowolenia na mojej twarzy. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie moja wspaniała rodzina: syn, mąż, rodzice, którzy wspierają mnie w moich działaniach. Zawsze mogę na nich polegać i za to im bardzo mocno dziękuję. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie moi kochani uczniowie, – to oni są najważniejsi dla mnie w tej całej szkolnej machinie, to oni są moim motywatorem do pracy. Nie byłoby mnie również tutaj gdyby nie wspaniali nauczyciele z mojej szkoły, którzy ze mną pracują i razem ze mną tworzą szkolną kolorowszą rzeczywistość. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie Rodzice moich uczniów, którzy oddając mi pod skrzydła swój największy skarb – swoje dziecko, pomagają mi w szkolnej codzienności. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie moja Pani dyrektor, która mocno we mnie wierzy i ufa mi, że wszystkie pomysły, z którymi do niej przychodzę, uda się wspólnie zrealizować, dla dobra naszych wspaniałych uczniów. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie organ prowadzący szkołę, czyli Starostwo Powiatowe w Koninie, zawsze mogę liczyć na ich pomoc i wsparcie. Wszystkim Wam bardzo mocno dziękuje. Dlatego, w tyn szczególnym dla mnie dniu, nie mogło zabraknąć Was ze mną” powiedziała Joanna Gadomska po zakończeniu Gali.
    Szkoły i placówki wszystkich finalistów otrzymały certyfikat „Szkoła na medal”.

pozdrawiam

Katarzyna Hryciuk

rzecznik prasowy ZSEU w Żychlinie  tel: 510 540 748   e-mail. katarzyna.hryciuk@zychlin.edu.pl