• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych trwa!!!

11 października 2018

W miesiącu październiku wszystkie biblioteki na świecie obchodzą swoje świętoJ  Zostało ono ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999r. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Książka to przyszłość”

W ramach obchodów miesiąca bibliotek szkolnych przygotowaliśmy nastrojową jesienną wystawę książek o tematyce fantastycznej, rysunków i wierszy naszych uczniów, wystawę nowości przyjętych do biblioteki oraz inspirującą gazetkę:                „Nie czytasz? Żałuj!” i „Czy warto czytać?”

Gorąco zachęcamy uczniów również do wzięcia udziału w konkursach: plastycznym– związanym z bohaterem poczytnej powieści Harrym Potterem, historycznym– o tematyce niepodległościowej i Irenie Sendler oraz czytelniczym– Najlepszy Czytelnik Roku /regulaminy w zakładce Biblioteka na stronie szkoły.

Do zobaczenia w bibliotece !!!