• Drodzy uczniowie

1 października 2018

Drodzy uczniowie,

ten rok jest wyjątkowy, ponieważ  świętujemy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  W całym kraju  organizowane są obchody tego święta.  Nasza szkoła również włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu historyczno-regionalnego. Celem konkursu jest uczczenie 100.Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski oraz podkreślenie znaczenia walki o wolność i niepodległość  naszego kraju.

Zaletą konkursu jest umożliwienie uczestnikom  wykazania  się wiedzą historyczną  oraz różnymi umiejętnościami. Każdy  może wybrać sobie dowolną kategorię konkursu, np. dla zainteresowanych wiedzą – test, dla pozostałych-praca pisemna, prezentacja multimedialna, plakat, album (szczegółowe informacje są zawarte w regulaminie).

Mamy nadzieję, że w tym roku, tak jak w ostatnich latach, chętnych nie zabraknie.

Wszystkich  zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Atrakcyjne  nagrody czekają.

KONKURS SPRAWDZAJĄCY WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI – TEST

1. Cel konkursu
      1. Uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
      2. Popularyzowanie wiedzy wśród uczniów o realiach walki Polaków o niepodległość w okresie przed I wojną światową i w czasie jej trwania.
      3. Ukazanie dziejów z okresu międzywojennego.
      4. Poszerzenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce.
      5. Tematyka
      6. Działania wojenne na ziemiach polskich podczas I wojny światowej.
      7. Działania wojenne 1914-1918 w Europie i na świecie.
      8. Stosunek zaborców i innych państw do Polaków podczas I wojny światowej.
      9. Wybitni przywódcy polscy i ich rola w walce o niepodległość państwa w czasie I wojny światowej.

III.  Zasady

1. Konkurs odbędzie się 10. 2018 r. godz.  09:30. sala C, kompleks dydaktyczno- sportowy, ul. Modrzewiowa 2.
    2. Zgłaszamy swój udział w bibliotece szkolnej do 11.10.2018 r.

KONKURS NA WYKONANIE PRACY TWÓRCZEJ

Cele konkursu

1. Popularyzowanie wiedzy wśród uczniów o realiach walki Polaków o niepodległość w okresie przed I wojną światową i w czasie jej trwania.
    2. Poszerzenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce.
    3. Tematyka

Tematyka konkursu obejmuje wydarzenia związane z walką o wolność i niepodległość Polski do powstania II Rzeczpospolitej /1830—1918/ w  kontekście działań na terenie kraju i w regionie konińskim.

• Zasady

Uczniowie przekazują prace zawierające  powyższą tematykę w jednej z niżej podanych form:

• prezentacja multimedialna
    • plakat
    • pamiętnik
    • makieta, wystawka
    • esej
    • wypracowanie
    • wywiad
    • rozprawka

Każda z wybranych form prac powinna zawierać metryczkę:

Imię i nazwisko ucznia

Prace składamy w bibliotece szkolnej do 27.10. 2017 r.