• Europejski Dzień Języków

27 września 2018

Dziś obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali stoiska z informacjami o krajach, ich historii, zwyczajach i tradycjach kulinarnych- można też było skosztować lokalnych potraw. Interaktywny quiz przygotowany z użyciem platformy Kahoot i z wykorzystaniem osobistych urządzeń mobilnych wzbudził wiele pozytywnych emocji, każdy mógł w nim aktywnie uczestniczyć i sprawdzić swoją wiedzę. Bezkonkurencyjne okazały się Martyna i Nadia z klasy 3 LO. Brawo dziewczyny! Na zakończenie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzą na temat zwrotu „dzień dobry” w różnych językach europejskich. Wyniki już wkrótce 🙂 Do zobaczenia za rok!