• ZSEU w Żychlinie zauważony przez władze samorządowe Wielkopolski

27 września 2018

Na uroczystej Gali uświetniającej nadchodzący Dzień Edukacji Narodowej, dnia 25.09.2018 r. rozstrzygnięto konkursy „Wielkopolska Szkoła Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. W obu ZSEU wziął udział i został wyróżniony za kreatywność, innowacyjność, kultywowanie historii i promowanie Wielkopolski. Indywidualnie wyróżniono p. Anettę Janc. Teatr Wielki w Poznaniu wypełnili wielkopolscy nauczyciele. Ceremonię uświetniło trio (fortepian, harfa, skrzypce) oraz soliści baletu Teatru Wielkiego, którzy zahipnotyzowali publiczność. Hitem dnia stał się koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz. W fantastycznej wyprawie do Poznania uczestniczyli p. dyrektor Anna Walkowiak, p. Anetta Janc, p. Andrzej Midor, a także stypendystki- Roksana Kubacka i Szantal Strzelińska. Komunikacyjne godziny szczytu znakomicie znosił i bezpiecznie dowiózł wszystkich p. Sławomir Kotwas.
    „Labor omnia vincit” – praca wszystko zwycięża. Mamy nieodparte wrażenie, że ta sentencja inspirowała do wspaniałych działań organizatorów Gali- Marszałka p. Marka Woźniaka, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego- p. Marzenę Wodzińską, którym serdecznie dziękujemy.
    Szczególne podziękowania należą się p. dyrektor Annie Matczak-Gaj, która zachęciła nauczycieli do zespołowej pracy dokumentującej dokonania szkoły. Chwała zespołowi kronikarskiemu, w składzie którego znalazły się panie: Anetta Janc, Urszula Jędrzejewska-Kamińska, Krystyna Gajewska, Joanna Gadomska i Agnieszka Marciniak.