• „Znowu razem i w świetnych humorach”

4 września 2018

Gwar, śmiech, objęcia, pocałunki…. Radosna atmosfera wypełniła korytarze i sale pałacu i hali sportowej. Klasy pierwsze ( LO, TŻ, TOR, TS, TL/TE) i starsi uczniowie spotkali się na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/ 2019 w ZSEU. Atmosferę powagi wykreowali aktorzy Teatru Kreska. Recytowali poezję wojenną, czcząc 79. rocznicę wybuchu II Wojny Swiatowej. Nie zabrakło wzruszeń. Pani Dyrektor Anna Matczak – Gaj pożegnała odchodzących na emeryturę Kierownik Internatu, Elżbietę Goińską i wieloletniego nauczyciela przedmiotów zawodowych – Pana Józefa Andrzejewskiego. Przedstawiła także zmiany w kadrze zarządzającej ZSEU. Pan Artur Rosiak po 12 latach pracy na stanowisku dyrektora przejdzie na etat nauczyciela wychowania fizycznego. Zastąpi Go Pani mgr Anna Walkowiak – od dziś wicedyrektor ZSEU. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Pani mgr Magdalena Baranek zastąpi natomiast odchodzącą Kierownik Internatu. Składamy również serdeczne gratulacje.Dla odchodzących ze stanowisk i witanych na nich pedagogów zaśpiewały pięknie Szantal Strzelińska (II LO ) i Elwira Zajdel ( II TS). Podczas akademii zostały również wręczone bezterminowe certyfikaty ukończenia szkolenia prezenterów/opiekunów i lektorów SITA uprawniający do prowadzenia prezentacji SITA oraz zajęć językowych metodą SITA. Uroczystość poprowadzili : Martyna Szczepańska (III LO) i Bartosz Zieliński ( III TL) . „Wszystko płynie” – mawiał Heraklit. Od jutra popłyną godziny i dni wypełnione obowiązkami. W ZSEU, w którym panuje świetna atmosfera, na pewno nie staną się one uciążliwe.