• „Klasa Z Nestle Professional”

23 czerwca 2018

Uczniowie klasy 1 technikum żywienia  wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Klasa Z Nestle Professional” i wygrali nagrody wartości 20 tysięcy złotych. W ramach wygranej cała klasa została objęta przez Nestle i Chefa Jerzego Pasikowskiego – autorytet wśród kucharzy fachową opieką i zostali zaproszeni na warsztaty kulinarne do Warszawy, gdzie pod okiem mistrza szkolili swoje umiejętności. Zostali wyposażeni również w profesjonalne stroje kucharskie oraz sprzęt AGD dla klasy i szkoły. Na kolejne spotkanie do Warszawy zostali zaproszeni uczniowie, którzy wykazali się największymi umiejętnościami kulinarnymi i stanęli do „Potyczek kulinarnych”, podczas których musieli przygotować z nieznanych składników potrawy konkursowe. Trójka najlepszych: Klaudia Szplet, Żaneta Marciniak oraz Jakub Walter wraz z opiekunem Katarzyną Hryciuk została zaproszona przez organizatorów na lunch do restauracji ATELIER AMARO, gdzie szefem kuchni jest Wojciech Modest Amaro znany min. z Top Chefa, a restauracja może poszczycić się gwiazdką Michellin.   W restauracji czekało na młodych kucharzy wyjątkowe menu, stworzone przez chefa W. Amaro oraz jego zastępcy Marcina Przybysza. Od samego początku każde z dań było zaskoczeniem, chociażby „wiosenny ogródek” jadalny w całości, łącznie z „ziemią”, lody szpinakowe i wile innych ciekawych rozwiązań  – paczenia bardzo sezonowych produktów z nowoczesnymi technikami ich sporządzania. Doznania kulinarne z pewnością pozostaną na długo w pamięci, ale jak na kucharzy przystało – młodzież skorzystała z możliwości zobaczenia pracy „od kuchni” w najlepszej polskiej restauracji.
    Zwycięzca Potyczek Kulinarnych Jakub Walter w ramach nagrody odbędzie 2 tygodniowy staż w kuchni Nestle Professional.
    Katarzyna Hryciuk

rzecznik prasowy ZSEU w Żychlinie