• Rodzinnym Festynie Integracyjnym „ W zdrowym stylu”

29 maja 2018

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie wzięli udział  w Rodzinnym Festynie Integracyjnym „ W zdrowym stylu” organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Festyn odbył się 26.05. 2018 r. , na skwerze przed Konińskim Domem Kultury. Młodzież z klas technikum żywienia wraz z panią Ewą Wilczewską przygotowała stoisko związane  z promocją zdrowej żywności oraz szkoły. Natomiast uczniowie z klasy II techniku żywienia wraz          z nauczycielem panią Moniką Izydorczyk serwowali na nim potrawy, sporządzone na bazie zdrowych produktów ekologicznych. Wśród uczestników Festynu cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem i popularnością.  Ponadto uczniowie kl. I – szej technikum żywienia przeprowadzili konkurs pt.„ Piramida żywności”. Udział w nim wzięły trzy 2- osobowe rodziny, których zadaniem było ułożenie na Piramidzie Żywności, we właściwej kolejności określonych produktów, zgodnie z obowiązującymi zasadami.  Nasza młodzież chętnie uczestniczy w przedsięwzięciach, które promują i propagują wiedzę dotycząca zdrowej żywności i żywienia.