• Nasi Olimpijczycy

22 kwietnia 2018

Wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie: Martyna Prahl z III klasy technikum agrobiznesu, Karolina Mądrowska i Erika Świętanowska z klasy II oraz Dominik Jezierski z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych na XLII  Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, która odbyła się w ZSCKU w Trzciance. Walczyli o udział w wielkim finale, który odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, obejmowała 60 zadań testowych i trzy zadania praktyczne, zakończyła się zdobyciem drugiego miejsca przez Erikę  w bloku technologia żywności oraz drugiego miejsca w bloku gastronomicznym przez Dominika. To ta wspaniała dwójka będzie reprezentowała nasz okręg w etapie centralnym. W bloku gastronomicznym wystąpiła również Karolina, która zaprezentowała wysoki poziom i zdobyła nowe doświadczenie, które na pewno wykorzysta w kolejnych eliminacjach. Świetnym wynikiem zakończyła swój udział Martyna Prahl w bloku produkcja zwierzęca, która rywalizując z samymi mężczyznami zajęła 5 miejsce.

Ta wspaniała czwórka na swój sukces ciężko pracowała pod czujnym okiem Pani Elżbiety Sell.  „Finis coronat opus” – to znane niegdyś przysłowie łacińskie śmiało możemy zacytować na podsumowanie tego wydarzenia.
    Gratulujemy naszym koleżankom i koledze, są Oni dumą naszej szkoły.  Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to najbardziej prestiżowy i liczący się konkurs branżowy.

Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach działając w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.