• Wycieczka uczniów Technikum Spedycyjnego

22 kwietnia 2018

Uczniowie odwiedzili w czwartek 19 kwietnia firmę Acropol Spedycja i Transport specjalizującą się w transporcie przede wszystkim ładunków ekspresowych i drobnicowych, a także spedycją międzynarodową.  Jest to firma, która zatrudnia ponad 200 pracowników i dysponuje własną flotą nowoczesnych aut. Pani Beata Przybylska przedstawiła specyfikę pracy spedytora, wielokrotnie podkreślała przy tym jak ważny w zawodzie spedytora  jest brak bariery językowej. Drugim punktem wycieczki było spotkanie w Delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kaliszu i poznanie struktury organizacyjnej tejże instytucji. Następnie udaliśmy się do Oddziału Celnego, gdzie młodzież mogła zobaczyć od strony praktycznej na czym polega praca funkcjonariusza Służby Celnej i samodzielnie zacisnąć plombę celną specjalną plombownicą. Wycieczka dała uczniom możliwość zdobycia wiedzy praktycznej, której nie mogą posiąść ucząc się tylko w szkolnych ławkach.