• ” Nowy początek… roku szkolnego „

5 września 2017

Uroczysty i nietuzinkowy przebieg miało rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Złożyło się na nie staranne wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego ” i hymnu ZSEU przez chór szkolny, profesjonalna konferansjerka aktorów teatru ” Kreska „, a także przemówienie Pani Dyrektor, Anny Matczak – Gaj pełne ciepłych słów adresowanych do uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Zarządzając szkołą, liczącą 333 uczniów zebranych w 14 oddziałach, wskazała na sukcesy placówki, zapewniła,że młodzież trafiła do miejsca radosnego, bezpiecznego i godnego zapamiętania. Zachęciła wszystkich pracowników ZSEU, a także uczniów  do aktywnego wykonywania swych obowiązków. Trafnym aneksem słów Pani Dyrektor stały się piosenki wykonane przez uczennicę klasy II TOR, Wiktorię Kaczmarek.
                  ” 04 września to nie tylko inauguracja roku szkolnego. To również początek wielkiej przygody. Rozpoczynamy ją dzięki projektowi ” Żychlin wita – u nas lekcje z SITA ” – skomentowała  nowy początek roku szkolnego Pani Agnieszka Rogalska, koordynatorka projektu ” Lekcja z SITA „. Przypomniała, że ZSEU wygrał VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu ” Lekcja z SITA „. Żychlińska szkoła rywalizowała z placówkami z całego kraju. Wygrała konkurs i została jego głównym beneficjentem. Otrzymała zestawy urządzeń SITA wraz z kursami językowymi i podręcznikami dla uczniów oraz płyty do zajęć relaksacyjnych. Na uczniów czeka już nowa pracownia językowa przystosowana do nauczania w stanie relaksu. Zaopatrzona została w wygodne fotele, urządzenia SITA i słuchawki.Oprócz obowiązkowych i dodatkowych zajęć z języka angielskiego i niemieckiego, metodą SITA odbywać się będą także zajęcia ekologiczno – językowe, rewalidacyjne, relaksacyjne dla aktorów teatru ” Kreska „, lekcje adresowane do pracowników szkoły, a także do samorządowców z organu prowadzącego.
                    Aby nadać rangę przedsięwzięciu, gość ZSEU, Pani Dyrektor firmy SITA, Jolanta Sosnowska, przekazała na ręce Pani Dyrektor Anny Matczak – Gaj certyfikat dokumentujący ogromny sukces szkoły, czyli zdobycie I miejsca w Polsce. Nauczyciele ZSEU biorący udział w projekcie, uczestniczący w  wakacyjnym szkoleniu na Mazurach ( organizowała je firma SITA ) to panie : Agnieszka Rogalska, Joanna Sobczak, Anna Walkowiak, Monika Kieliszak, Ewelina Jankowska, Ewa Pietrzak, Joanna Gadomska, Agnieszka Marciniak, a także pan Krzysztof Doleżko. Sukces szkoły dokumentował pan redaktor Witold Salański  przedstawiciel ” Głosu Nauczycielskiego ” , współorganizatora konkursu.
                    ZSEU  im. Fryderyka Chopina w Żychlinie to miejsce, w którym tradycja jest nieustannym leitmotivem nowoczesności. Laury osiągnięte w konkursie ” Lekcja z SITA ” potwierdziły, że jest to tradycja rzetelnej pracy.