• Uzależnienia- wystawa profilaktyczna w szkolnej bibliotece

24 kwietnia 2015

baac134e16592bd02fd00b73f7c24e71

Miliony ludzi są uzależnione od alkoholu, narkotyków, papierosów, od jedzenia, seksu, agresji, lęku, od pieniędzy, hazardu, od pracy i władzy, od telewizji, komputerów i Internetu, a także od wielu innych sytuacji czy doznań. Ludzie żyjący we współczesnych demokracjach stali się synonimem człowieka uzależnionego i zniewolonego. W trosce o dobro i bezpieczeństwo naszych uczniów podejmujemy tematykę uzależnień mocno akcentując, że nie warto w to wchodzić.

Dlaczego młodzież jest szczególnie narażona? Młodzi biorą, bo chcą przynależeć do grupy, nie potrafią odmówić rówieśnikom, zaspokajają ciekawość, nudzą się, nie chcą czuć się gorsi, pragną zwrócić na siebie uwagę, chcą przeciwstawić się nakazom dorosłych, przeżywają trudny okres dojrzewania, chcą zapomnieć o problemach, nie radzą sobie w trudnych sytuacjach i konfliktach rodzinnych.

Uzależnienie to choroba braku. Braku miłości i poczucia bezpieczeństwa!

Przyjdź do biblioteki- dowiesz się więcej!!!