• W naszej szkole wiosennie, radośnie i już świątecznie.

31 marca 2015

normal_DSC_0110_739x490

27.03.2015r. odbyły się konkursy, które w swej treści nawiązują do zwyczajów
    i obrzędów charakterystycznych dla Świąt Wielkanocnych. Do konkursów zaproszeni zostali uczniowie klas gimnazjalnych. Zgłosiło się  13 gimnazjów z miasta Konina i powiatu konińskiego. Uczniowie brali udział w XII powiatowym konkursie na ”Najpiękniejszą pisankę” i zaprezentowali bardzo wysoki poziom prac. Komisja konkursowa oceniała pisanki, kraszanki, drapanki pod względem estetyki wykonania, oryginalności i ich aranżacji. Decyzją jury najpiękniejsze wielkanocne pisanki wykonały: I miejsce – Anna Marucha z Gimnazjum w Grzymiszewie, II miejsce – Bartek Kubiak z Gimnazjum nr 5 w Koninie, III miejsce – Natalia Grzesiak z Gimnazjum w Golinie i Marta Zając z Gimnazjum w Żychlinie.

Przedsięwzięciu towarzyszył również międzyszkolny IX Konkurs Informatyczny, którego rywalizacja w nowoczesnej technologii nawiązywała do tradycji wielkanocnych. Uczniowie klas gimnazjalnych  wykazali się umiejętnością redagowania świątecznego tekstu w programie WORD. Decyzją jury przyznano: I miejsce – Marta Zając z Gimnazjum w Żychlinie,
    II miejsce – Michał Gałecki z Gimnazjum w Rzgowie i Kacper Wojnarowski z Gimnazjum w Tuliszkowie, III miejsce –Natalia Kulesza z Gimnazjum w Golinie.

Natomiast pasjonaci sztuki kulinarnej, czyli uczniowie klas z Technikum Żywienia w Żychlinie rywalizowali w konkursie „Potrawy wielkanocne i smaki wiosenne”. Potrawy były nie tylko smaczne, ale również pięknie udekorowane. Jury miało do oceny 28 różnorodnych potraw i po wnikliwej ocenie organoleptycznej  przyznało: I miejsce – Alicja Laskowska i Emila Wiśniewska, II miejsce – Marta Skieresz i Marlena Koźmińska, III miejsce – Agnieszka Hyży, Patrycja Wrotecka, Sylwia Ryszkiewicz.

Konkursy realizowane są w ramach przedsięwzięcia Klubu Młodego Gastronoma „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje”  i są przykładem tego jak można działać na rzecz pielęgnowania tradycji. Dzięki organizatorom i uczestnikom konkursów możemy być pewni, że kultura, tradycje i symbole wielkanocne nie będą zapomniane. Patronat nad całym przedsięwzięciem sprawuje Starosta Koniński oraz Wielkopolski Kurator Oświaty.

Organizatorzy gratulują wszystkim zwycięzcom i uczestnikom za kreatywność i pomysłowość włożoną w wykonane prace.