• Mistrzostwa Szkoły w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn

27 lutego 2015

pilka

W naszej szkole zostały zorganizowane Mistrzostwa szkoły w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn. Do turnieju  zgłosiło się 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. W pierwszej grupie znalazły się klasy: II LO, I TŻ oraz I TR, natomiast drugą grupę tworzyły: I LO, III LO i II TŻ. Do półfinałów awansują po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy. W pierwszym dniu turnieju odbyły się 2 mecze II LO podejmowała kolejno I TŻ i I TR. Zarówno w pierwszym jaki i drugim spotkaniu dominacja licealistów ani przez moment nie podlegała dyskusji , zwyciężając w dwóch spotkaniach zapewnili sobie zwycięstwo w grupie. Klasa II LO zaimponowała świetnym kolektywem, w zespole nie było wyraźnego lidera, lecz każdy z zawodników dołożył swą cegiełkę do zwycięstwa.

W drugim dniu rywalizacji pojedynki były znacznie ciekawsze szczególnie mecz między I LO a III LO miał nieprawdopodobny przebieg piłkarze I liceum mieli gigantyczną przewagę nad rywalami(Prowadzenie 6:0), kilka minut dekoncentracji omal nie kosztowało ich utraty zwycięstwa, rywale popisali się serią szybkich trafień doprowadzili do stanu 5:6- ale na odrobienie reszty strat zabrakło już czasu.  W drugim spotkaniu dnia które decydowało o wyjściu z grupy I TR pewnie ograła I TŻ, zapewniając sobie awans do półfinału.

W ostatni dzień rozgrywek grupowych I LO zafundowała kibicom niecodzienną ilość bramek, deklasując II TŻ aż 20:1! Na deser zostało spotkanie III LO z II TŻ, niewątpliwie była to najciekawsza rywalizacja na całym turnieju, przez pewien okres czasu na tablicy wyników widniał remis (2:2), jednak w końcowych fragmentach tego spotkania szale zwycięstwa na swoją korzyść przeciągnęła klasa III LO(zwyciężając 4:2), co spowodowało, iż z zawodami musieli się pożegnać gracze II TŻ.

Wyniki rozegranych spotkań:

II LO vs I TŻ-  (13:4)

II LO vs I TR – (11:2)

I TR vs I TŻ-  (7:1)

I LO vs III LO-  (6:5)

I LO vs II TŻ – (20:1)

III LO vs II TŻ-  (4:2)

Pary Półfinałowe:

II LO vs III LO

I LO vs I TR

Półfinały oraz  finał zaplanowane są tuż po feriach. W turnieju pozostały już tylko same najlepsze drużyny, więc duża dawka emocji gwarantowana. ZAPRASZAMY NA TRYBUNY!!!

Autor: Patryk Kamiński