• IX Szkolny Konkurs na Stroik Świąteczny

  18 grudnia 2014

  DSC_01541

   

   

   

   

   

   

   

  We wtorek (16 grudnia), w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie, już po raz dziewiąty, uczestniczyli w Szkolnym Konkursie na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny.

  Konkurs ten każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku do konkursu zgłosiły się 22 dwuosobowe zespoły, które „na żywo” w trakcie godziny musiały przygotować stroik wg własnego pomysłu. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w zabawę i z dokładną precyzją przygotowywali swoje dzieła.

  Jury (w składzie Joanna Gadomska, Agnieszka Marciniak, Ewa Pietrzak, Ewa Wilczewska oraz Dyrektor Szkoły Anna Matczak-Gaj) podczas oceny miało bardzo trudne zadanie, które stroiki nagrodzić i które wyróżnić. Wszystkie prace były ciekawe i dopracowane. Komisja konkursowa oceniała stroiki pod względem estetycznym, oryginalności i pomysłowości uczniów a także wkładu pracy włożonego w przygotowanie stroika.

  Po długiej debacie jury zadecydowało, że:

  Pierwsze miejsce zajęły:

  Karolina Kopczyńska (II LO) i Agnieszka Hyży (III TŻ),

  Drugie miejsce w konkursie zajęły:

  Natalia Sobczak i Kamila Kubicka z klasy II LO,

  Trzecie miejsce zdobyły dwa zespoły:

  Agnieszka Zejer i Kamil Marcinkowski (klasa III TOT/TOR)

  oraz Klaudia Wiśniewska i Dominika Kąpielska (I LO).

  Wyróżnienia zdobyły stroiki:

  Macieja Rojewskiego i Arkadiusza Kukulskiego  (II LO)

  oraz Moniki Szczepaniak i Sylwii Leguminy (III TOT).

  Po konkursie, wszystkie przygotowane stroiki zostały wystawione na sprzedaż dla nauczycieli i pracowników ZSEU oraz rodziców uczestniczących w konsultacjach i zebraniach. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekazane zostaną na akcję „Dla Agnieszki”, uczennicy naszej szkoły, z przeznaczeniem na zakup pompy insulinowej.

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy a uczestnikom dziękujemy za włączenie się do akcji charytatywnej.

  Joanna Gadomska

  Agnieszka Marciniak