• IX Szkolny Konkurs na Stroik Świąteczny

18 grudnia 2014

DSC_01541

We wtorek (16 grudnia), w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie, już po raz dziewiąty, uczestniczyli w Szkolnym Konkursie na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny.

Konkurs ten każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku do konkursu zgłosiły się 22 dwuosobowe zespoły, które „na żywo” w trakcie godziny musiały przygotować stroik wg własnego pomysłu. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w zabawę i z dokładną precyzją przygotowywali swoje dzieła.

Jury (w składzie Joanna Gadomska, Agnieszka Marciniak, Ewa Pietrzak, Ewa Wilczewska oraz Dyrektor Szkoły Anna Matczak-Gaj) podczas oceny miało bardzo trudne zadanie, które stroiki nagrodzić i które wyróżnić. Wszystkie prace były ciekawe i dopracowane. Komisja konkursowa oceniała stroiki pod względem estetycznym, oryginalności i pomysłowości uczniów a także wkładu pracy włożonego w przygotowanie stroika.

Po długiej debacie jury zadecydowało, że:

Pierwsze miejsce zajęły:

Karolina Kopczyńska (II LO) i Agnieszka Hyży (III TŻ),

Drugie miejsce w konkursie zajęły:

Natalia Sobczak i Kamila Kubicka z klasy II LO,

Trzecie miejsce zdobyły dwa zespoły:

Agnieszka Zejer i Kamil Marcinkowski (klasa III TOT/TOR)

oraz Klaudia Wiśniewska i Dominika Kąpielska (I LO).

Wyróżnienia zdobyły stroiki:

Macieja Rojewskiego i Arkadiusza Kukulskiego  (II LO)

oraz Moniki Szczepaniak i Sylwii Leguminy (III TOT).

Po konkursie, wszystkie przygotowane stroiki zostały wystawione na sprzedaż dla nauczycieli i pracowników ZSEU oraz rodziców uczestniczących w konsultacjach i zebraniach. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekazane zostaną na akcję „Dla Agnieszki”, uczennicy naszej szkoły, z przeznaczeniem na zakup pompy insulinowej.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy a uczestnikom dziękujemy za włączenie się do akcji charytatywnej.

Joanna Gadomska

Agnieszka Marciniak