• Konkursy świąteczne wyłoniły zwycięzców

  13 grudnia 2014

  DSCN2724

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  „Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy , które nas krępują” słowa  Ezra Pound  inspirowały uczestników  II Wielkopolskiego konkursu „Najpiękniejszy stół świąteczny”, który odbył się 12.12.2014r. w naszej szkole.

  Jury, pod przewodnictwem Pani Elżbiety Barszcz –dyrektora Centrum Kultury i Sztuki
  w Koninie, za najbardziej wyróżniający oceniło stół z ZSRCKU w Kościelcu, który przygotowały Karolina Jesionowska i Adrian Jaworski. Na wyróżnienie w oczach jury,  zasłużył również stół
  w wykonaniu naszych uczniów: Patrycji Wroteckiej oraz Michała Trawińskiego.

  Gratulujemy wszystkim 18 zespołom biorącym udział w konkursie, a były to szkoły, które przyjechały z Jarocina, Konina, Kalisza, Kościelca, Liskowa, Sompolna, Słupcy, Strzałkowa, Rychwała, Turku, Wrześni i Żychlina.

  Jednocześnie rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najsmaczniejszą „Potrawę świąteczną”. Przyznano dwa pierwsze miejsca uczennicom: Patrycji Torczyńskiej oraz Patrycji Wroteckiej oraz dwa drugie miejsca: Ewie Rusek i Michałowi Trawińskiemu i dwa trzecie miejca: Klaudi Segiet, Andżelice Włoskiewicz. Gratulujemy uczniom, którzy realizują swoje zainteresowania kulinarne przygotowując atrakcyjne i smaczne potrawy bożonarodzeniowe.

  Konkursy odbywają  się w ramach realizowanego w szkole  przedsięwzięcia „Szanujemy
  i kultywujemy polskie tradycje”. Impreza od wielu lat odbywa się pod Patronatem Starosty Powiatu Konińskiego, a w tym roku objęta została również Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.  Przedsięwzięcie realizowane jest od 12 lat przez Klub Młodego Gastronoma, który za cel stawia sobie pielęgnowanie naszych narodowych tradycji oraz upowszechnianie ich wśród społeczności szkolnej oraz lokalnej.

  Sponsorami bardzo atrakcyjnych nagród były:

  1. Starostwo Powiatowe w Koninie
  2. Rada Rodziców ZSE-U w Żychlinie
  3. Restauracja „Rogatka” w Koninie
  4. Restauracja „Staromiejska” w Starym Mieście
  5. Galeria „Zakątek” w Starym Mieście
  6. Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
  7. Ludowy klub sportowy Eko Tech Żychlin

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, osobom wspierającym i zaangażowanym w zorganizowanie całej uroczystości: Elżbieta Sell, Iwona Smarż oraz Sylwia Maciejewska.