• 1 grudnia – Światowy Dzień do Walki z HIV i AIDS

  5 grudnia 2014

   

  HIV

  Co roku Światowy Dzień do Walki z HIV jest okazją do podsumowania posiadanej wiedzy w zakresie HIV i AIDS. Z okazji tej 2 grudnia klasy II LO, III LO,  III TOT oraz III TOR uczestniczyły w lekcji otwartej przygotowanej przez panią mgr Joannę Gadomską, panią mgr Elżbietę Goińską oraz panią mgr Agnieszkę Marciniak.

  Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze zagadnienia  związane z HIV i AIDS – budowa i właściwości wirusa HIV, co to jest AIDS, drogi zakażenia wirusem, sposoby w jaki nie można się zakazić, sposoby zapobiegania zakażeniom. Przedstawione również były dane dotyczące liczby osób zakażonych, chorych i leczonych w Koninie, województwie wielkopolskim, w Polsce oraz na świecie. W czasie dyskusji poruszane były zagadnienia dotyczące konieczność podnoszenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki HIV i AIDS oraz konieczność propagowania wykonywania testów w kierunku obecności wirusa HIV. Uczniowie szczegółowo poinformowani zostali o możliwości wykonania bezpłatnych i anonimowych badań, które odbędą się 04.12.2014 r. w Koninie.

  Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali ulotki dotyczące tematyki HIV i AIDS, które przekazała Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Koninie.