• Profilaktyka jest w Twoim interesie-Zdrowe piersi

29 października 2014

rak1

21 października 2014 r. z uczniami klas maturalnych spotkały się Panie z KONIŃSKIEGO KLUBU „AMAZONKI” Pani prezes Zofia Mac i v-ce prezes Ewa Stankiewicz . Panie w trakcie wykładu poinformowały młodzież o działalności swojego stowarzyszenia, ale przede wszystkim skupiły się na najczęściej rozpoznawalnym nowotworze u kobiet – raku piersi. Zachęcały do stosowania profilaktyki oraz do wyrobienia w sobie nawyku samobadania piersi ponieważ pomimo ciągłego rozwoju medycyny – o sukcesie leczenia decyduje przede wszystkim jego wczesne wykrycie. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz wykonania ćwiczeń na fantomie – piersi – poszukując guzków. Do domu otrzymali ulotki opracowane przez Ministerstwo Zdrowia w ramach realizacji ,,Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych”

Ciekawostka: Ostatnie badania naukowców pokazują pozytywny wpływ diety zawierającej owoce granatu, jako naturalnego czynnika obniżającego ryzyko zachorowania na raka piersi”.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Zespołu ds. Profilaktyki ZSE-U.