• ,,ŚWIAT BEZ PRZEMOCY”

29 października 2014

lekcja2

28.10.2014 roku odbyło się spotkanie mieszkańców internatu na temat agresji i przemocy.  Uczniowie dzięki wspólnej pracy warsztatowej prowadzonej w obecności socjoterapeuty oraz wychowawców internatu wypracowali ten temat. Stworzyli  Katalog Antyprzemocy oraz plakaty pod tytułem Świat bez przemocy oraz dotarli do uczuć jakie odczuwa człowiek doświadczając akty przemocy.

Podstawą naszej wygranej w starciu z przemocą i agresją jest dialog, otwarta i szczera rozmowa zarówno w domu, w szkole jak i wśród przyjaciół . Konieczne jest również, aby nikt nie był obojętny na akty przemocy mające miejsce w jego otoczeniu, ponieważ PRZEMOC KARMI SIĘ MILCZENIEM i jeśli nikt nie zareaguje, to przemoc pozostanie bezkarna.