• Profilaktyka Raka Szyjki Macicy

11 czerwca 2014

FINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

Profilaktyka Raka Szyjki Macicy

11 kwietnia 2014r.  w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył się etap finałowy Konkursu Wiedzy – Profilaktyka Raka Szyjki Macicy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego  , którego celem było pogłębienie wiedzy z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy oraz rozbudzenie wrażliwości i świadomości istniejących zagrożeń wynikających  z choroby.
    W finale wzięło udział dziesięciu uczniów reprezentujących szkoły:

• Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego                       i Ustawicznego w Koninie – Ewelina Nowicka, Magdalena Andrzejewska  wraz z opiekunem mgr Beatą Janiak,
    • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego                          i Ustawicznego nr 1  w Poznaniu – Paulina Żyłka, Marta Zagrodzka wraz              z opiekunem mgr Elżbietą Michalik – Szerszeń,
    • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego                      i Ustawicznego  w Ostrowie Wielkopolskim – Anna Bazarnik, Rafał Pawłowski wraz z opiekunem  mgr Grażyną Kają,
    • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego    i Ustawicznego w Gnieźnie – Joanna Kolińska wraz z opiekunem mgr Barbarą Kafel,
    • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu – Jakub Kupczyk, Kamila Kozłowska wraz                   z opiekunem mgr Ewą Brzezińską,
    • Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowy w Żychlinie – Daria Dutkiewicz wraz z opiekunem mgr inż. Ewą Wilczewską.

Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie , którzy w  I etapie szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w swoich szkołach .
    W finale oprócz zadań testowych , wybrani uczestnicy z danej szkoły przedstawiali prezentację multimedialną omawiając temat konkursowy .

Z części teoretycznej uczennica naszej szkoły zajęła II miejsce  –  Daria Dutkiewicz z klasy IV TŻiGD uzyskując jeden punkt mniej od zwyciężczyni – Eweliny Nowickiej  z WSCKZiU w Koninie (naszej absolwentki).Nagrody oraz dyplomy dla uczestników konkursu wręczył Dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Koninie – mgr Wojciech Szymczak.
    Uczniowie biorący udział w konkursie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy           z profilaktyki raka szyjki macicy , ale i również okazję do wymiany poglądów                    i poszerzenia grona znajomych.