• Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

11 stycznia 2014

Zdjęcie0348_292x389

Nasi uczniowie nie boją się trudnych wyzwań. 10 stycznia 2014r. Daria Dutkiewicz
    i Adrian Grzemski wzięli udział w eliminacjach Okręgowych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, które odbyły się w Poznaniu. Olimpiada, której współorganizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, to sprawdzian wiedzy nie tylko z żywienia człowieka, ale wiedzy z chemii, biologii, fizjologii i biochemii. Daria i Adrian sprawdzili swoją wiedzę i nawiązali równorzędną rywalizację w tym, jakże trudnym konkursie interdyscyplinarnym, w którym biorą udział zarówno uczniowie klas technikum, jak i liceum. Test składał się z pytań typu: uzupełnienie tekstu, pytań wyboru, prawda –fałsz, test na skojarzenia oraz przyporządkowania. Na wyróżnienie zasługuje Adrian Grzemski, który jest dopiero w klasie II technikum, a swoją wiedzą dorównał pozostałym uczestnikom konkursu, ponadto do rywalizacji przystąpił pomimo złamanej kilka dni wcześniej ręki. Gratulacje dla Darii i Adriana, którzy są przykładem, że raz, dwa, trzy w dobrej szkole jesteś Ty.