• Szlachetna Paczka

19 grudnia 2013

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze!!!

„SZLACHETNA PACZKA”

Nasza szkoła przyłączyła się do  Ogólnopolskiej  Akcji „Szlachetna Paczka”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc potrzebującej rodzinie z regionu konińskiego, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. W wyniku przeprowadzonej  akcji zebraliśmy aż 10 ogromnych kartonów

żywności, artykułów chemicznych, odzieży, słodyczy, ręczników.  Ze sprzedaży cegiełek udało nam się zebrać kwotę 478 złotych, za które zakupiliśmy odkurzacz, robot kuchenny, ręczniki. Wyjątkowym „sercem” okazała się klasa IV TA, która  z wielkim zaangażowaniem włączyła  się w akcje przekazując większość produktów spożywczych oraz prezenty dla dzieci.

W sobotę 07.12.2013 wszystkie zebrane rzeczy zostały zawiezione do magazynu w Koninie a  następnie wolontariusze dostarczyli paczki do wybranej przez nas rodziny.

Paczka, którą otrzymała rodzina to coś więcej niż prezent, który  spełnia jej materialne potrzeby. To przede wszystkim wyraz prawdziwej miłości, tego, że ktoś dostrzegł w nich coś wyjątkowego i uwierzył w nich po to, aby teraz oni uwierzyli w siebie.

Rodzina obdarowana Szlachetną Paczką dziękuje wszystkim darczyńcom za szlachetność, dobroć

i otwartość na drugiego człowieka.