• „PODARUJ BEZCENNE KROPLE ŻYCIA” REJESTR DAWCÓW SZPIKU.

21 listopada 2013

1

29.10. 2013 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie miała miejsce cykliczna akcja „PODARUJ BEZCENNE KROPLE ŻYCIA” . REJESTR DAWCÓW SZPIKU.  Specjalny ambulans stanął na szkolnym parkingu. 55 uczniów naszej szkoły  dołączyło do elitarnego grona „honorowych  dawców krwi”. Podzieli się z potrzebującymi największym darem-kroplą życia.  Akcja po raz kolejny spotkała się z ogromnym odzewem uczniów.  Po raz kolejny udowodnili oni, że żychlińska młodzież ma wielkie serca oraz jest gotowa bezinteresownie nieść pomoc najbardziej potrzebującym.

Akcję krwiodawstwa poprzedziły pogadanki dla młodzieży, przeprowadzone przez pracowników  Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Kaliszu.  Podczas prelekcji, uczniowie zapoznali się z procedurami zostawania honorowym krwiodawcą. Przede wszystkim jednak zostali uświadomieni, jak ważna i cenna  jest każda kropla krwi.  Zdali sobie sprawę, że akt ich woli, może uratować komuś życie.

Informacje Magdalena Garus Rzecznik Prasowy ZSE-U Żychlin