• XIII Edycja Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska

4 listopada 2013

ELIMINACJE SZKOLNE

W dniu 30.10.2013 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie odbyły się eliminacje do XIII Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Do eliminacji przystąpiło 20 uczniów z klas:

II TOR/TOT, IIITZ, IIITH, IIILO T-S, II LO,

zainteresowanych ekologią, aktywnie działających w Kole Ekologicznym i Kole Biologicznym. Do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Agnieszka Zejer kl. II TOR/TOT
    2. Natalia Pyrzyńska kl. II TOR/TOT
    3. Natalia Ptak kl. II TOR/TOT

Celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy o ekologii i ochronie środowiska wśród uczniów z terenu Powiatu Konińskiego, rozwijanie aktywnych postaw w zakresie ochrony środowiska oraz podnoszenie świadomości ekologicznej, promowanie obywatelskich postaw ekologicznych, kształtowanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego.

Agnieszka Niezabitowska