• Otwórz Oczy na Przyrodę

9 października 2013

eko2W dniu 5 października br. Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Eko-logiczni”                  w Koninie zorganizowało wycieczkę edukacyjną pod nazwą: „OTWÓRZ OCZY NA PRZYRODĘ” – poznaj bioróżnorodność aby umieć ją chronić – edukacyjna akcja ekologiczna dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej  z terenu powiatu konińskiego. Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Koninie. W warsztatach brali udział uczniowie naszej szkoły, zaangażowani w pracę Koła Ekologicznego: Agnieszka Zejer, Anna Lewandowska, Klaudia Rozmus (kl. II TOR/TOT), wraz z opiekunami: Agnieszką Niezabitowską i Lidia Rybacką.                                                                                               Pierwszym punktem wycieczki była Izba Pamięci Wsi, Młynarstwa i Rolnictwa w Budzisławiu Kościelnym: Chata Młynarza oraz odrestaurowany wiatrak koźlak.

Warsztaty terenowe odbyły się już na terenie Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu. Uczniowie mieli okazję poznać co najmniej 30 gatunków roślin i zwierząt podczas warsztatów florystyczno-faunistycznych, zapoznali się również z rodzimą fauną drobnych gryzoni (wykład pana Rafała Łąckiego) ze Stacji Badawczej Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Turwi.

Dodatkowo odbył się także multimedialny pokaz walorów powiatu konińskiego dla nauczycieli z Torunia.

„Otwórz oczy na przyrodę ”, to kontynuacja cyklu akcji edukacyjnych – po „Zielonym Budziku” w 2010 roku oraz „Dwa Parki-jedno spojrzenie” w 2011 roku oraz „Zdobywcy Złotej Góry” w 2012 roku. Akcje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów: do tej pory w ww. wyjazdach wzięło udział ponad 120 osób.                                                Agnieszka Niezabitowska