• Ośrodek Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec

1 lipca 2013

grodziec1_432x324

Dzięki Rejonowemu Centrum Edukacji Ekologicznej, grupa młodzieży z naszej szkoły  z klasy I LO ts, I TŻ oraz II LO ts, wraz z opiekunami panią Joanną Gadomską, panią Moniką Kieliszak oraz panią Agnieszką Marciniak, uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Ośrodka Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec.

Program wycieczki obejmował: wykład oraz wyprawę do lasu z leśnikiem panią Lidią Kopińską. Podczas zajęć uczniowie uczyli się rozpoznawać rośliny występujące w  naszych lasach, obserwowali faunę leśną oraz poznali budowę ekosystemu leśnego.  Młodzież oglądała również zwierzynę w zagrodzie i model kopalni węgla brunatnego przedstawiający problematykę eksploatacji odkrywkowej zasobów naturalnych oraz działań rekultywacyjnych a także zapoznała się z rzadkimi okazami flory i fauny w postaci spreparowanych eksponatów znajdujących się w Izbie Edukacyjnej.

Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w wielkim ognisku.