• Rekordowa edycja akcji „Drzewko za butelkę”2013

24 maja 2013

Bez tytułu1VII powiatowa edycja Akcji „Drzewko za butelkę” zakończyła się rekordowym wynikiem.  Zebrano i poddano recyklingowi ponad 247 tysięcy butelek PET oraz 1400 kilogramów nakrętek.

Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie już po raz siódmy przystąpił do akcji ,,Drzewko za butelkę”. Przedsięwzięcie to łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne i o własną gminę. Stanowi również płaszczyznę integracji placówek oświatowych, władz samorządowych, mediów oraz młodzieży i ich rodzin wokół atrakcyjnej formy budowania wspólnego dobra dla przyszłych pokoleń.
    Zgodnie z ideą konkursu, w zamian za zebrane butelki i nakrętki, które trafiają do recyklingu, jego uczestnicy otrzymują sadzonki drzew, którymi zalesiają swoje najbliższe otoczenie. W ciągu kilku lat trwania akcji udało się zaktywizować prawie 10 tysięcy uczniów, którzy zebrali kilka ton plastikowych butelek i zakrętek oraz posadzili ponad 3,5 tysiąca drzew.

Podsumowanie ekologicznych zmagań, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom VII edycji akcji odbyło się 15 maja w konińskim Starostwie. Rekordzistą tegorocznej zbiórki –                            z wynikiem 81 800 butelek PET i 126 660 nakrętek – został Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

W podsumowaniu VII edycji konkursu „Drzewko za butelkę” wzięło udział ponad 70 osób. Program finału uatrakcyjniły ekologiczne wróżby oraz występy artystyczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej im. I. Paderewskiego w Koninie oraz z Teatru „Kreska” i Koła Ekologicznego, działających przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie.

Żychlin, dn. 16.05.2013 r.

Agnieszka Niezabitowska, Anetta Janc