• „POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940”

17 lutego 2021

II edycja konkursu literacko-plastycznego  dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Celem Konkursu jest upamiętnienie zbrodni katyńskiej.

Zadaniem młodzieży jest wykonanie pracy:

• literackiej, polegającej na przygotowaniu pracy pisemnej „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”. Objętość pracy nie może przekroczyć 6 stron formatu A4, czcionka Times New Roman o rozmiarze 12; interlinia 1,5. Marginesy znormalizowane 2,50 cm. Dopuszcza się przyjęcie pracy na nośniku elektronicznym w formacie .doc i .pdf oraz wydruk w wersji papierowej;

• plakatu związanego tematycznie ze Zbrodnią Katyńską. Format pracy dowolny, lecz nie mniejszy niż A4. Technika wykonania dowolna. Można wkomponować liternictwo;

• ułożenie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej. Tekst musi być niepowtarzalny i autorski. Należy użyć czcionki Times New Roman o rozmiarze 12; interlinia 1,5  a marginesy znormalizowane 2,50 cm. Dopuszcza się przyjęcie pracy na nośniku elektronicznym w formacie .doc i .pdf oraz wydruk w wersji papierowej.

TERMIN złożenia prac: do 03 marca 2021 r. (środa) w bibliotece szkolnej.

Konsultacji udzielają:

Magdalena Śliwińska, Magdalena Baranek oraz Aleksandra Gołdych

Uwaga:

Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie jedną pracę w każdej z trzech kategorii.

Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne oraz samodzielne.

Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są nagrody: za zajęcie I miejsca laptop oraz nagrody rzeczowe, za zajęcie II miejsca tablet oraz nagrody rzeczowe, za zajęcie III miejsca czytnik ebook oraz nagrody rzeczowe. Dla uczestników, którzy zajmą miejsca 4-10 przewidziano wyróżnienia i nagrody.

Więcej informacji na stronie: www.sejm.gov.pl

Serdecznie zapraszamy!